Hakkında

Eren Diril bir reklamcı, girişimci, konuşmacı, seslendirmen ve bir yazardır.

1982 yılında Mersin'de doğdu.

Toros Koleji’nin ardından Anadolu Lisesi'ni ve Bilkent Üniversitesi’ni bitirdi. Daha sonra Bilgi Üniversitesi Reklam Tasarımı Yüksek Lisans Programı'na Reklamcılık Vakfı Başarı Bursu'yla devam etti.

2007-2011 yılları arasında reklam sektöründe önce stajyer, daha sonra proje bazlı metin yazarı, seslendirmen, yönetmen asistanı ve prodüksiyon görevlisi olarak bir süre çalışıp iş öğrendikten sonra gelen taleplerin üzerine danışmanlık vermeye başladı.

2011 yılında "Adcraft - Eren Diril Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri" adıyla kendi işini kurdu. Burada KOBİ ve girişimcilere, özellikle dijital pazarlama ve sosyal medya alanında iş üretti. Ekibiyle hazırladığı reklam kampanyalarıyla cirosunu %540 arttıran bir restorandan, Bitcoin tabanlı bir Internet sitesine yaptığı danışmanlıklara kadar çeşitli sektörlerde pek çok girişimciyle çalışma şansına sahip oldu.

2013 yılında online+offline lead generation iş modeline dayalı Internet tabanlı bir proje için ve 2014 yılında akıllı ev sektöründe ortaklıklar yaptı. 2015 yılında eğitim vermeye başlayan ve bugüne kadar binin üzerinde kişiye eğitim veren Eren, 2016’dan bu yana yazdığı yazılarıyla on binlerce kişiye ulaşmaktadır. Blogda yayınlanan yazıların uzunluğu, Mart 2018 itibariyle, Amazon.com’da satılan ortalama bir kitabın iki katını geçmiş durumdadır.

Hobi olarak ilgilendiği konularda “dünyada ilk” de dahil olmak üzere çeşitli başarılar elde eden Eren Diril; bugün, zamanının büyük bir bölümünü insanlara iyi vakit geçirtmek ve yarar sağlamak amacıyla sosyal medya, dijital pazarlama ve girişimcilikle ilgili bilgi ve tecrübelerinin yanında hayat hakkındaki düşüncelerini de anlattığı içerikler üretip paylaşarak geçirmektedir.

Bununla birlikte, dijital pazarlama ve sosyal medya ekseninde eğitim ve danışmanlık vermekte, konuşmacılık yapmakta ve yeni projesi üzerinde çalışmaktadır.

Her pazartesi düzenli olarak yazılan ve sadece bülten grubuyla paylaşılan içerikleri okumak için aşağıdaki alandan Pazartesi Postası’na üye olabilirsiniz.


Pazartesi Postası

Ücretsiz. Düzenli. Spam yok.
Sadece bülten üyelerine özel içerik.